עדכונים אחרונים מהמרתף של קוריאה

ב-1972 הקים את Return to Forever שפעילותו נחלקה לשתי תקופות: התקופה הלטינית בשנתיים הראשונות ותקופת הפיוז'ן עד התפרקותו ב-1977. בתקופה הראשונה ההרכב היה:

Chick Corea – electric piano

 Joe Farrell – tenor & flute

 Stanley Clarke – bass

 Airto Moriera – drums & percussion

 Flora Purim – vocals & percussion

ההשפעות באותה תקופה הן מקצבים לטיניים ומוטיבים ספרדיים. סגנון קליל ושמח. המצלול נבע מצבע הפסנתר החשמלי ומהעיבודים ששילבו את צבע קולה של פלורה עם החליל של פארל שהכפיל את הקווים המלודיים שלה. אלבום הבכורה היה כשם ההרכב.

דוגמה: Spain מהאלבום השני, light as a feather.

הפתיחה לקוחה מהקונצ'רטו לארנחואז של חואקין רודריגו ומנוגנת בפסנתר חשמלי בליווי קונטרבס בקשת ולא בפיציקטו. שלושה חלקים ליצירה: (1) מוטיב של כשתי תיבות בביצוע כל הנגנים (בפעם הראשונה רק קוריאה בשתי ידיים מקביל במרחק שתי אוקטבות) כשהליווי הקצבי מתחיל אחרי פתיחה זו. הליווי כולל קסטנייטות. (2) כל הכלים מנגנים יחד ללא אקורדים והליווי הקצבי הוא מחיאות כפיים על פעמות 1 ו-3 בכל תיבה. בסיום חוזרים שוב על שני החלקים. (3) מלווה במקצב סמבה ובסיומו חוזרים על החלק הראשון מתיבה 11 ועל כל החלק השני. כעת מתחילים האלתורים המבוססים על המבנה וההרמוניה של החלק השלישי. בסיום כל אלתור חוזרים על מנגינת החלק השלישי לרבות החזרה מתיבה 11 של החלק הראשון לחלק השני. בסיום כל האלתורים חוזרים על כל החלק הראשון והחלק השני.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *