עולם מלא תוכן

בדק בית – אל תחסכו ואל תהססו , יש להזמין בודק מקצועי

0 1,417

בדק בית היא בדיקה חיונית לכל מי שקונה דירה, גם לדירה חדשה וגם לדירה מיד שנייה. בדק בית זו בדיקה הבודקת ליקויי בניה , גם את אלו שאי אפשר לבחון בעין לא מקצועית . ליקויי בניה רבים נחשפים רק אחרי מספר שנים ואז הנזק כבר נגרם. בדיקת דירה וגם בדיקת בית היא בדיקה חיונית החוסכת עגמת נפש והוצאות למכביר , אסור לוותר עליה.

ליקויי בניה – על אודות סוגי הליקויים השונים

ההגדרה של ליקויי בניה זאת כל שינוי בין מה שנחתם בהסכם המכירה לבין מה שקיבלתם בפועל. לחוזה של קניית הדירה מצורף נספח נוסף אשר בו מפרטים את טיב חומרי הבניה, איכות הבניה, רמת הגימור וכדומה. אם יהיה שינוי בין החתום בחוזה לבין המציאות , השינוי ייחשב לכל סוג של ליקויי בניה. שוק הנדל"ן תוסס. הקבלנים מרוויחים סכומי עתק וממהרים לגמור את בניית הדירה כמה שיותר מהר . החיפזון הרב גורם לסוגים שונים של ליקויי בניה . בזמנים אלו בדיקת בדק בית חיונית מאוד. שילמנו מחיר גבוה בשביל קניית הדירה , אין שום סיבה שלא תקבלו את התמורה. נכון, פעמים לא מעטות הליקויים שיתגלו יהיו ליקויים מזעריים, אולם גם ליקוי מזערי יכול להתפתח לליקוי גדול ולגרום נזק רב. ליקויי בניה הנם גם חריגות בניה. חשוב לזכור כי הרשות המקומית רואה בדיירים את האחראים לכל חריגה . על מנת להימנע בעתיד מהוצאות כספיות גבוהות ומעגמת נפש גדולה, רצוי להזמין בדיקת בדק בית כדי לאמת שאין כל חריגות בניה.

בדיקת בית , בדיקת דירה – אל תוותרו על בדיקה מקצועית

בדיקת דירה בודקת פרמטרים ומערכות רבות במבנים. בדיקת בית , למשל, תבדוק את מערכות האינסטלציה והחשמל ותעריך את אורך חייו המשוער של הנכס . רק איש מקצוע בעל ניסיון ידע לערוך בדיקת בדק בית . כדי לבצע בהצלחה בדיקת בית צריך להיות בעלי ניסיון ומיומנים , לדעת לבדוק את הליקויים , גם את אלו שאינם נראים לעין. כל מומחה לבדיקת בדק בית , יצייד אתכם בתום הבדיקה בחוות דעת מפורטת ומקצועית. במקרה אשר בו תנהלו משא ומתן עם קבלן הבניין על תיקון הליקויים או שתפנו לקבלת סיוע מבית המשפט, חוות הדעת המקצועית תסייע לנו להוכיח את הטענות ולזכות במשפט. כדאי לדעת כי על סוגים שונים של ליקויי בניה יש תקופת התיישנות. לאחר כמה שנים , יהיה קבלן הבניין פטור מתיקון ליקויי בניה, על כן לא מומלץ לחכות , כדאי להזמין עוד היום בדיקת בדק בית מקצועית .

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם.