עולם מלא תוכן

האם לתקן את המחשב או להחליף למחשב חדש?

0 1,710

זה קורה לכולנו. בדיוק ברגע הלחוץ ביותר מבחינתנו, חדל המחשב האישי לתפקד. לעיתים הוא משמיע קולות נקישה מוזרים (בדרך כלל זהו הדיסק הקשיח, המאותת בזה על סיום תפקידו) וכבה מיד. פעמים אחרות- אנו מדליקים את המחשב, אך מערכת ההפעלה אינה עולה ואין כל תגובה נראית לעין. עם הזמנת טכנאי, מתברר שמדובר בתיקון יקר יותר ממה שחשבנו. נשאלת השאלה: מתי נדע אם לתקן את המחשב או להחליפו בחדש? להלן כמה טיפים שעשויים לסייע לנו בקבלת החלטה:

  • ראשית דבר ולפני הכל, הקפידו להזמין טכנאי מחשבים מנוסה לצורך אבחון התקלה. העדיפו טכנאי שסיים קורס טכנאי PC . טכנאי כזה הנו בעל ידע מקצועי רב. רצוי מאוד להזמין טכנאי מחשבים גם אם נידמה לכם שאתם יודעים את מקור התקלה. ייתכן מאוד שאתם טועים.
  • באופן כללי, אם מדובר במחשב ישן יחסית, בן מספר שנים, כדאי לשקול להחליפו בחדש. מחירי המחשבים האישיים כיום אינם גבוהים. ניתן לרכוש מחשב אישי – אולי אפילו מחשב נייד- עם מפרט טכני עדכני, בעלות סבירה בהחלט. מחשב כזה יהפוך את עבודתנו ליעילה ומהירה מתמיד. אם החלטנו לרכוש מחשב חדש, כדאי להסתייע באתרים להשוואת מחירים באינטרנט כדי למצוא עסקה כדאית.
  • אם מדובר במחשב ישן שהתקלקל אך עלות התיקון אינה גבוהה, רצוי לתקן את המחשב. מקרה כזה עשוי להתרחש, למשל, כאשר נדרש פרמוט מחדש של הדיסק הקשיח והתקנה מחודשת של מערכת ההפעלה.
  • אם התקלה ארעה במחשב חדש יחסית, יש לבדוק קודם כל אפשרות לתיקון. עם זאת, לפני שאתם רצים להזעיק טכנאי מחשבים- הציצו בתעודת האחריות. ישנם מחשבים הנמכרים עם תקופת אחריות ארוכה, לעיתים- שלוש שנים או יותר. אם זהו המצב, קחו את המחשב למעבדה הרשומה בתעודת האחריות.
  • לפעמים קורה ומתרחשת תקלה רצינית במחשב חדש יחסית, שאינו נמצא בתקופת האחריות. למשל, אם המחשב הנייד נפל וכתוצאה מכך נשבר הצג והדיסק הקשיח הושבת. במצב כזה נוכל רק להתנחם בעובדה, שלא נצטרך להוסיף הרבה כדי לרכוש לעצמנו מחשב נייד חדש, במקום לתקן את הישן.

השאר תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם.